6 מזונות ששומרים על השיניים באופן טבעי

הסוד לשיניים בריאות לכל חיים עשוי להיות בכלל במקרר. מזונות מסוימים יכולים לסייע במניעת עששת, להפטר מחיידקים בפה  ואפילו לרענן את הנשימה. המשיכו לקרוא כדי ללמוד איך להרשים את רופא השיניים על ידי שילוב מזונות ידידותי לשיניים לתוך כל ארוחה.

חלב וביצים

מוצרי חלב כמו חלב וחלמון ביצה הם מקורות מצוינים של סידן וויטמין D. סידן וויטמין D כמו באטמן ורובין של בריאות העצם. הגוף דורש מנה של ויטמין D לספוג סידן, ובכך מחזק את העצמות והשיניים.

אם לא ביקרתם אצל רופא השיניים בחצי השנה האחרונה, המשיכו לכאן > 

רופא שיניים בחיפה ממליץ על אכילת חלב וגבינה

 

יוגורט וגבינה

מזונות עשירים בסידן וזרחן יכול להגן על אמייל השן ואפילו לעזור בתהליך החלפת מינרלים. גבינות דלות שומן ויוגורט דל שומן רגיל הן בחירה מצוינת ועשירה בסידן. גבינה מועילה במיוחד מכיוון שהיא מכילה חלבון קזאין, חלבון המצוי במוצרי חלב שיכול לחזק את אמייל.

רופא שיניים בחיפה ממליץ על אכילת גבינה

דגים ובשר

בשר, דגים שומניים (כמו סלמון), וטופו מלאים בזרחן, מינרל חשוב נוסף שעשוי להגן אמייל השן. מרק תוצרת בית עשוי עצמות בשר הוא מקור טוב במיוחד של מינרלים חיוניים אלו.

רופא שיניים בחיפה ד"ר וינברגר ממליץ על אכילת דגים

ברוקולי וירקות ירוקים כהים

לטובת הצמחוניים שבינכם, מקורות צמחוניים עשירים במינרלים שהזכרנו הם ברוקולי, כרוב סיני, כרוב, במיה, ירקות כהים ועלים. אלו יספקו לכם שפע של ויטמינים ומינרלים.

רופא שיניים ד"ר ראובן וינברגר בחיפה

סלרי וגזר

בדיוק כמו שאר חלקי הגוף גם השיניים דורשות קצת עבודה מדי פעם כדי להישאר חדות. מזונות המכילים הרבה מים (ודורשים המון לעיסה) טובים לבריאות הפה משום שהם ממריצים את זרימת הרוק שמקרצף את משטחי השן ואפילו תורמים להלבנת השיניים. רוק מכיל גם אנזימים שבולמים את התפתחות החומצות שנמצאות במזון ומנקה חתיכות של מזון שנתקעות בחורים וסדקים בחלל הפה.

רופא שיניים ד"ר ראובן וינברגר בחיפה

תפוחים

תפוחים ופירות אחרים עשירים בסיבים יכולים להפחית כתמים בשיניים ולרענן את הנשימה.

רופא שיניים בחיפה

לבדיקה אישית של מצב השיניים שלכם, השאירו פרטים ותוזמנו לבדיקה אצל ד"ר ויינברגר ללא עלות וללא כל התחייבות.

תקבלו בדיקה אישית שכוללת: צילומי שיניים (CT), בדיקה מקיפה, תוכנית טיפולים כתובה (במידה ויש צורך בטיפולים) וייעוץ מלא מד"ר ויינברגר.

השאירו פרטים, כדי שנוכל לתאם פגישה

:שם מלא

:טלפון