איך לבחור מברשת שיניים נכונה בקלות 

בשנת 1938 כאשר מברשות שיניים מניילון החלו להיות נפוצות בקרב הציבור הרחב, מגוון האפשרויות היה מצומצם ביותר. היום כעבור כמעט 80 שנה, יש כל כך הרבה סוגים שונים של מברשות כך שהבחירה הנכונה הפכה קשה ביותר.

בכל סופר יש מדפים שלמים שמוקדשים לאינספור מברשות שיניים גדולות, קטנות, רכות, קשות, עם מרקמים שונים וסגנונות מיוחדים. לבחור מברשת שיניים הפך להיות תהליך מבלבל ומתסכל. אז איך בוחרים בכל זאת? קראו את הטיפים הבאים ובפעם הבאה הבחירה תהיה קלה ומהירה יותר.

זיפים קשים או רכים

בשוק יש מברשות בעלות זיפים קשים, רכים או בינוניים. לרוב המבוגרים מתאימות המברשות הרכות. זיפים קשים יכולים להסיר את האמאייל ולפגוע בחניכיים בגלל צחצוח קשה מדיי. אם אתם בוחרים במברשות בעלות זיפים קשים או בינונים הקפידו שלא להפעיל לחץ רב מדיי בעת הצחצוח.

סובלים מבעיות בשיניים? לחצו לכאן > 

איך לבחור מברשת שיניים

אם השיניים שלכם רגישות במיוחד או עם סימפטומים של מחלת חניכיים כמו רגישות, נפיחות או דימום קל כדאי לבחור במברשת שמתאימה לשיניים רגישות. למשל, מברשות שמיועדות לילדים מגיעות תמיד עם זיפים רכים וקצרים שמותאמים לפה הרגיש והקטן יותר של ילדים ופעוטות.

צורת ראש וגודל

ראש המברשת וגודלה נעים בין צרה, קטנה ואליפסית ועד מרובעת, גדולה ומגושמת. ההחלטה על גודל ראש המברשת חשובה. הבחירה הטובה היא של מברשת עם ראש צר וקטן, שכן אז ראש המברשת יכול להגיע לכל פינה בפה ולנקות ביסודיות. אם הראש גדול המברשת לא תגיע לפינות אחוריות בחלל הפה. מברשות בצורת יהלום עם זיפים באורכים שונים מספקות את המענה הטוב ביותר שכן הן יכולות לנקות את כל חריצי הפה ולהגיע ביעילות לכל פינה.

רופא שיניים בחיפה

עיצוב הידית

עיצוב הידית אולי לא נדמה כמשהו חשוב במיוחד, אבל יש עיצובים נוחים לאחיזה שמקלים על מלאכת הצחצוח. ידית ישרה, לרוב לא נוחה לאחיזה בעוד ידית מפותלת מעט נוחה יותר לאחיזה ולתמרון. עובי הידית הוא עניין של העדפה אישית אבל אם אתם מוצאים שהידית מפריעה בעת הצחצוח כדאי לנסות ידית דקה יותר.

רופא שיניים בחיפה יעזור לך לבחור מברשת שיניים

מברשת שיניים חשמלית

במקור תוכננו עבור ילדים כדי להקל עליהם את הצחצוח ולעודד אותם לצחצח יותר זמן ובתדירות גבוהה יותר. כיום ברור שמברשות שיניים חשמליות מנקות טוב יותר ממברשות ידניות. סבוב הראש והזיפים של המברשת החשמלית מסיר בין 10%-40% יותר חידקיים לעומת מברשת ידנית. בנוסף, מחקרים מצאו שילדים ומבוגרים כאחד שמשתמשים במברשת חשמלית מצחצחים בתדירות יותר גבוהה ולאורך יותר זמן.

רופא שיניים בחיפה עוזר לבחור מברשת שיניים

הדבר החשוב ביותר בעת בחירת מברשת שיניים זה לבחור מברשת יעילה ונוחה שאכן תשתמשו בה באופן קבוע. אם המברשת לא נוחה או מתאימה, זרקו אותה ונסו עיצוב אחר עד שתמצאו את המברשת המושלמת לכם.

המלצה: אם לא ביקרתם אצל רופא השיניים ב 6 החודשים האחרונים השאירו פרטים כאן ותוזמנו לבדיקה אצל ד"ר ויינברגר ללא עלות וללא כל התחייבות.

תקבלו בדיקה אישית שכוללת: צילומי שיניים (CT), בדיקה מקיפה, תוכנית טיפולים כתובה (במידה ויש צורך בטיפולים) וייעוץ מלא מד"ר ויינברגר.